Instagram pro Android získal 5 milionů uživatelů za 6 dní

11. 4. 2012 | PeMi
Poté, co Instagram uzavřel miliardový obchod s Facebookem, se jeho vedení může opět radovat. Aplikace pro Android je nesmírně populární.

Po uvedení Instagramu pro Android jeho uživatelé na iPhonech vyjadřovali svoji nevoli s tím, že „jejich aplikace“ již nebude elitní hipsterskou záležitostí pro „jablíčkáře“. Včerejší koupě Instagramu Facebookem pak přinesla společný odpor donedávna "znepřátelených" skupin vůči více než 800 milionové mase na největší sociální síti světa.

Zklamání z opuštění strategie „elitního klubu hrdých majitelů chytrých telefonů“ se však zatím neprojevuje u OS Android. Aplikaci Instagram si totiž stáhlo za prvních 6 dní jeho fungování celých 5 milionů uživatelů operačního systému s robotem ve znaku. Tempo, kdy byl zaznamenán 1 milion stažení za 12 hodin od první dostupnosti aplikace, tedy zatím polevuje velmi pozvolna.

Dá se také předpokládat, že výrazně přispělo k navýšení ceny až na 1 miliardu dolarů, kterou Facebook za aplikaci zaplatí. Již nyní je Instagram třetí nejpopulárnější aplikací zdarma na Google Play (tedy na nedávném Android Marketu). Facebook tak získal mobilní aplikaci s jedním z nejobdivuhodnějších startů. Pro srovnání: od uvedení Instagramu na iOS do jeho stažení 5 miliony uživatelů uběhlo 7 měsíců.


Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: