Každý třetí telefon v USA je smartphone

26. 1. 2012 | Bednářová Daniela
Počet lidí se smartphony stoupá, prodeje rostou i tabletům.

Podle průzkumu společnosti Google/Ipsos má 38 % amerických uživatelů telefonů smartphone. Sbírání dat pro tento výzkum ale skončilo ještě před poslední čtvrtletím roku, tudíž v něm nejsou zohledněny vánoční prodeje. Společnost Nielsen, která do svého průzkumu svátky zahrnula, hovoří až o 46 %. U nás má chytrý telefon zhruba každý pátý.

Data z průzkumu Google/Ipsos porovnávají informace o využití mobilních zařízení v pěti zemích. Kromě Ameriky je to také Velká Británie, Francie, Německo a Japonsko. Mimo znatelného příklonu k smartphonům z průzkumu vyplývá i nárůst v používání internetu v mobilu.

 

Denně se přes svůj telefon připojí 69 % Američanů vlastnících telefon. V Japonsku je toto číslo ještě vyšší – jedná se o 88 %. Za Japonskem a Amerikou se umístila Velká Británie, která má sice největší podíl smartphonů mezi majiteli telefonů (45 %), ale na internet se z nich denně připojí jen něco přes polovinu všech uživatelů.

 

Mobilní telefony využívá a vlastní více lidí než je tomu u běžných počítačů či notebooků. Na tom není nic překvapivého. Ale poměrně malý je podíl tabletů. Na druhou stranu ale počet prodaných tabletů pořád stoupá a o Vánocích se v Americe prodalo 15 milionů iPadů.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.