Mimmio – česká sociální síť "pro rodiče o dětech" s globální ambicí

25. 6. 2012 | Petr Michl
Na českém internetu se objevuje sociální síť pojatá jako deník dítěte (vedený rodiči). Bude mít tato služba úspěch?

Na český internet vstupuje v těchto dnech nová sociální síť Mimmio, která se zaměřuje na specifickou cílovou skupinu – rodiče s malými dětmi. Služba Mimmio umožňuje rodičům vytvořit jejich dítěti unikátní profil, ve kterém budou na jednom místě a trvale uchovány všechny jeho malé krůčky i velké pokroky, vtipné výroky, výlety či oslavy. Jde tedy o jakýsi elektronický deník dítěte. Je něco takového v době, kdy je většina mladých rodičů na Facebooku, potřeba?

 

Zakladatel Pavel Bokůvka k tomu řekl: „Na Facebooku má většina z nás širší okruh lidí, mnoho z nich jsme neviděli od střední školy, nebo to jsou prostě jen kamarádi, lidé z práce atd. Tedy skupiny, které slyšet první slůvka našich dětí nepotřebují a většinou ani nechtějí. Dle mé zkušenosti si průměrná česká matka nedokáže nastavit na Facebooku různé filtry sdíleného obsahu jen pro určité okruhy přátel. Mimmio je sociální síť dedikovaná jen obsahu spojenému s dětmi. Počet vašich přátel tam nebude nikdy tak vysoký jako na tematicky nevymezených sociálních sítích a každý bude vědět, co ho tam čeká.“

Emotivní motiv deníku dítěte je využíván i v propagaci sociálních médií a online služeb - takto ho ztvárnil Google.


Výhodou projektu je, že vytvořené záznamy se neztrácejí mezi tematicky jinak zaměřenými příspěvky či odkazy na hry nebo jiné aplikace, jak je běžné v jiných sociálních sítích. Profil v budoucnu může posloužit i samotným dětem jako zdroj vzpomínek na bezstarostné období jejich života. Dedikovaná webová stránka pro to může být jistě pohodlnější než emailová schránka jako ve slavné kampani Googlu "Dear Sophie", kterou si můžete prohlédnout výše.
Velký je i důraz na bezpečnost. Prohlížení profilu je povoleno pouze registrovaným uživatelům, jež rodiče znají a potvrdí. Dle Bokůvky je ochrana dat maximální možná, kterou dovoluje framework Nette, na němž je webová stránka postavena.


Nyní je Mimmio v betatestovacím provozu, zatím pouze v českém jazyce. Tato fáze by měla trvat tři měsíce, dle zájmu o tuto službu se rozhodne o překladech webové stránky do angličtiny, ale i němčiny a dalších jazyků.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: