Pinterest chystá změnu profilů, přidání funkcí a získání dalších “nástěnkářů”

15. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Jak budou vypadat nové profily na Pinterestu? Dozvíme se to již tento týden.

Všichni mění vzhled a online nástěnka Pinterest nechce zůstat pozadu. Redesign profilů plánuje Pinterest zveřejnit v průběhu tohoto týdne. Uvedl to spoluzakladatel stránky Ben Silbermann na konferenci South by Southwest (SXSW) v Austinu v Texasu.

Cílem změny designu u Pinterest profilů je zjednodušit novými prvky uživatelům možnost potkat se s lidmi, kteří jsou s nimi na stejné vlně a zvýraznit, od kterých lidí pochází jejich inspirace. Silbermann také řekl, že chtěli udělat profil na Pinterestu hezčí a odlišný od toho, který nabízí Facebook. Asi reflektuje to, že se jednotlivé sítě a služby vizuálně přibližují. Jako příklad můžeme uvést diskutovanou podobnost v prohlížeči fotek u Facebooku a na sociální síti Google+.

V Pinterestu pracují i na tom, aby se na virtuální nástěnky daly připíchnout i jiné věci než obrázky. Aplikace Pin a Quote slouží k vystavování oblíbených citací. Jednoduše označíte text, který podle vás stojí za zveřejnění, Pin a Quote text převede do podoby, ve které ho můžete přidat mezi sbírku motýlů, známek nebo bytových doplňků. Záleží jen na to, jaké kategorie na své nástěnce máte. Vedle obrázků a textu by se brzy měla dát přišpendlit i videa.

Počet uživatelů sítě Pinterest se pomalu blíží k 12 milionům, v České republice zatím není tak známá jako v Americe, kde se dokonce stala významným propagačním prvkem časopisů pro ženy a fashion bloggery. Není to nijak překvapivé, mezi nejoblíbenější kategorie uživatelů Pinterestu patří totiž oblečení, styl, ale také domov, umění a jídlo.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: