Splachovací marketing - reklama na záchodcích funguje, lidé odsud i nakupují

23. 11. 2012 | BeDa
Reklama na nás číhá všude, dokonce i tam, kam chodíval i císařpán pěšky.

Na toaletách můžete narazit na reklamu na dveřích, nad pisoáry, na zrcadlech, na zásobnících papírových ručníků nebo všude jinde, kde je trocha volného místa. Najdeme je v restauracích, nákupních centrech, sportovních halách či v kinech.

V Americe jsou toalety jedním z oblíbených míst, odkud lidé dokonce nakupují přes internet. Zdá se vám to směšné? Možná. Ale čísla mluví jasně. Z toalety provedlo svůj online nákup 38 milionů Američanů (jestli to bylo z domova či nákupního centra, výzkum neuvádí). Jen tak pro zajímavost - většina z nich byla mužského pohlaví. Oproti tomu jen 17 milionů lidí provedlo online nákup, když bylo právě v prodejně obchodu.

 

Chytré telefony a tablety umožňují lidem být na internetu a třeba i nakupovat na nejrůznějších místech. Podle průzkumu společnosti CashStar jsou i další neobvyklá (ale k nákupům online překvapivě oblíbená) místa. Někteří lidé nakupují tajně během obchodních schůzek, někteří zvládají řídit automobil a u toho nakupovat a jiní kombinují nákupy online s nakupováním v potravinách (offline).

Ale zpátky k toaletám. Inzerování na toalteách má několik specifik. Základní je segmentace cílové skupiny na základě pohlaví. Máte jistotu, že reklamu uvidí jen ženy nebo jen muži. Podle průzkumu ženy lépe reagují na reklamy na zrcadlech a muži zase na reklamy umístěné nad pisoáry.

 

Podle zařízení, kde se toalety vyskytují, lze ještě více specifikovat cílovou skupinu. Například fotbalové hřiště, sportovní bar nebo vegetariánská restaurace umožňují velmi konkrétní zaměření. Mezi nejčastější zadavatele splachovacích reklam patří automobilky, cestovní kanceláře, restaurace, zábavní průmysl a neziskové organizace.

 

Zdroj: www.brandchannel.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: