Spokojenost amerických uživatelů s Facebookem klesá

19. 7. 2011 | MiL
Ve studii společnosti ForeSee Results se Facebook umístil z hlediska spokojenosti amerických uživatelů na posledním místě.

I když je potřeba přiznat, že od předchozího průzkumu si mírně polepšil (ze 64 bodů v minulém roce na 66 bodů letos z celkových možných 100), stále je ve studii označované jako ACSI (American Customers Satisfaction Index) Facebook mezi sociálními sítěmi na posledním místě.

Autor studie Larry Freed, který je současně výkonným ředitelem společnosti ForeSee Results, označil uživatelskou zkušenost s Facebookem jako bídnou a podle něj tato sociální síť těží jen se svého monopolního postavení na trhu. To ale nemusí trvat věčně.

Podle Freeda může dojít k velmi rychlé změně, pokud se spokojenost uživatelů nezlepší. Hlavní hrozbou pro Facebook je podle něj nedávno spuštěný projekt Google+, který lze považovat za regulérní konkurenci pro Facebook a může výrazně narušit trh se sociálními sítěmi.

Řada nespokojených uživatelů Facebooku již delší dobu hledá životaschopnou alternativu, kterou ovšem dosud nenalézala. Najít by ji mohla třeba v Google+. Aktivity v oblasti sociálních sítí také začal vykazovat Microsoft, který je však zatím s Facebookem v „partnerském vztahu“.

Zástupci Facebooku ke studii říkají, že tuto zpětnou vazbu berou vážně a budou se snažit vytvářet jednoduché, rychlé a inovativní služby, které umožní bezpečné spojení s přáteli.

Těmi může být např. nedávné uvedení videochatu ve spolupráci se Skypem nebo uvolnění javové aplikace pro přístup k Facebooku pro běžné telefony (tj. ne-smartphony).

Nejlépe se v kategorii sociálních médií ve studii společnosti ForeSee umístila Wikipedia se 78 body, což je o jeden bod více než vloni, následovaná sítí YouTube od Googlu se 74 body, což je také o jeden víc než loni. Google+ do studie zařazen nebyl.

Zkráceno z: www.computerworld.cz

 

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: