Twitter plánuje vytvořit vlastní Instagram

5. 11. 2012 | Petr Michl
Výspa stručných vět a sdělení se chce na trendu vizualizace podílet po svém. Twitter chce vytvořit vlastní aplikaci pro úpravu fotografií.

Twitter plánuje vlastní aplikaci pro úpravu fotografií nahraných na tuto sociální síť. Cílem má být mimo jiné ohrozit pozici Instagramu. Tuto zprávu přinesl Nick Bilton z The New York Times. Dle něj má být aplikace na trhu v řádu měsíců. Zřejmým faktem je, že sociální sítě si konkurují a bojují o přízeň uživatelů i inzerentů - platí to bezezbytku i pro Twitter a Facebook. Druhá jmenovaná společnost si na jaře tohoto roku pořídila dominantního hráče ve světě úprav mobilních fotografií, Instagram.

Nedávno omezil Twitter Instagramu přístup k jeho datům, takže aplikace nemůže nabízet uživatelům fotografie jejich Twitter kontaktů ani dávat tipy k sledování dalších Twitter účtů používajících Instagram. Nikdo nemůže vyloučit, že v budoucnu nebude možné fotky z Instagramu na Twitteru vůbec publikovat. Zmíněná nová možnost úpravy nahraných snímků by v takovém případě byla jednou z cest, jak kompenzovat uživatelům jejich touhu po publikování obrázků prohnaných filtry.

Insagram má již přes 100 milionů uživatelů a jejich počet stále stoupá.

 

O tom, že by to stačilo na výrazné oslabení Instagramu, který má již více než 100 milionů uživatelů, lze úspěšně pochybovat. Část fascinace z úprav fotografií spočívá v tom, že vidíte výsledek ihned poté, co zmáčknete na telefonu „spoušť“. A s retro patinou vypadá i nudný snímek tak nějak zajímavěji - úměrně tomu stoupá pocit uživatelů, že umí fotit, a tím pak i jejich tendence ke sdílení snímků. Twitter sází tradičně spíše na stručná slova než na obrázky, ale zdá se, že trendu vizualizace nehodlá vzdorovat. Jeho nová aplikace může najít svoji cílovou skupinu především u lidí, kteří nejsou majitelé chytrých telefonů s operačními systémy iOS a Android.

Zdroje: bits.blogs.nytimes.com, www.businessinsider.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: