Twitterové profily politických stran spravuje jediný člověk

25. 9. 2009 | RaTP
Původně se zdálo, že politické strany našly zalíbení ve twitteru. Nyní však vyšlo najevo, že twitterové profily politických uskupení, a to napříč celým politickým spektrem, má na svědomí jediný člověk. Konkrétně se jedná o kanály ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a Občané.cz.

 

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Původně se zdálo, že politické strany našly zalíbení ve twitteru. Nyní však vyšlo najevo, že twitterové profily politických uskupení, a to napříč celým politickým spektrem, má na svědomí jediný člověk - Luboš Louženský. Konkrétně se jedná o kanály ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a Občané.cz.

Přestože ke kanálům občas existuje oficiální alternativa, ty "neoficiální" se těší většímu zájmu. Stačí porovnat neoficiální kanál ODS (213 následovníků, 1807 twítů) s oficiální variantou ODS CZ (99 následovníků, 7 twítů). ČSSD dokonce vzala neoficiální kanál za svůj a odkazuje na něj skrze své webové stránky.

"Kradení" profilů bylo doposud nešvarem Facebooku, ale jak se zdá, proniklo již i na Twitter. Jak varují odborníci, rozhodně se vyplatí monitorovat sociální sítě právě z důvodu velkého prostoru pro budování negativního PR. Pomocí neoficiálních profilů, které se však tváří jako "pravé", lze zahájit silnou manipulační kampaň.

Přestože v otázce vystupování na sociálních sítích pod cizí identitou neexistuje v ČR právní precedens, dá se předpokládat, že podobné chování je lehce napadnutelné a je možné se proti němu účinně bránit.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: