Vyberte nejlepší reklamu na YouTube za posledních 10 let

20. 5. 2015 | Petr Michl
Jaké byly nejlepší reklamy poslední dekády? Podívejte se výběr nejlepších 20 dle YouTube a hlasujte pro vašeho favorita.

YouTube slaví 10 let. Při příležitosti tohoto výročí se nebrání vzpomínkám a anketám. Nyní žádá veřejnost o hlasování o nejlepší reklamu publikovanou na Youtube za posledních 10 let.

Ač se Facebook stává na kolbišti video reklam více než zdatným soupeřem, je v pohledu na poslední dekádu Youtube jasně vedoucím hráčem a místem, kde chtějí kreativci počítat zhlédnutí svých virálů. Aby hlasování veřejnosti nebylo příliš rozdrobené. Učinil Youtube ve spolupráci s Webby Awards předvýběr 20 výjimečných kampaní. O velké části z nich jsme psali, takže se u mnohých z níže publikovaných reklam můžete rozkliknout na články, které jsme jim dříve věnovali, případně na ty, které odkazují na kampaně, jež je rozvíjely.

Old Spice - The Man Your Man Could Smell Like

 

Wren - First Kiss

 

 

Levi Strauss - Guys backflip into jeans

 

DollarShaveClub.com - Our Blades Are F***ing Great

 

TNT - A Dramatic Surprise on a Quiet Square

 

Orabrush - Bad Breath Test - How to Tell When Your Breath Stinks

 

Dove - Real Beauty Sketches

 

Toyota - Swagger Wagon

 

Turkish Airlines - Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout

Tato reklama je ukázkou marketingového využití selfie. Přečtěte si o něm více v komplexnějším článku Fenomén “selfie” - od slovníku do reklamy.

 

Purina - Dear Kitten

 

T-Mobile - The T-Mobile Dance

 

K-Mart - Ship My Pants

 

Always - Always #LikeAGirlTato kampaň má již i své letošní pokračování. Podívejte se na něj v článku #LikeAGirl: Vložky Always oslavovaly MDŽ jako holky.

 

Save the Children - Most Shocking Second a Day Video

Tato kampaň se dostala i do našeho žebříčku 10 nejlpších reklam roku 2014.

 

Pepsi Max  - Jeff Gordon: Test Drive

Projížďka hrůzy automobilového závodníka Jeffa Gordona s nic netušícím prodejcem v autobazaru se stala jedním z největších virálů v roce 2013. Někteří ale napadali její autentičnost. Jedním z hlasitých kritiků byl i novinář Travis Okulski z motoristického portálu Jalopnik, který napsal: „Jeff Gordon to auto neřídil a všichni lidé ve videu byli herci."  Tým Pepsi a Jeff Gordon si za to na Okulskim pořádně smlsli. Domluvili se s jeho kamarádem a jednoho dne nevěřícího novináře před hotelem vyzvedl za taxikáře převlečený Jeff Gordon a ukázal mu, že ho umí také pořádně povozit. Podívejte se na to v článku Reklama týdne: Pepsi vytvořila pokračování virálu „Test Drive" s odplatou novináři.

 

Volvo Trucks - The Epic Split feat. Van Damme

Téměř 80 milionů zhlédnutí na YouTube dělá z této reklamy jeden z nejúspěšnějších virálů vůbec. V mnohém se tak stalo díky tomu, že rozštěp dělá mezi tiráky Volvo božský JVD. Přečtěte si o dalších příkladech podobných šťastných spojeních značek s celebritami v článku Celebrity v reklamě - Messi proti ufonům a Van Damme dělá roznožku na Volvu.

 

Budweiser Super Bowl XLVIII Commercial -- "Puppy Love"

I tato reklama funguje má své pokračování. Podívejte se na příhody štěněte z letošního Super Bowlu.

 

Evian - Roller BabiesRoller Babies  odstartovaly používání tancujících mimin jako hlavního motivu reklam minerální vody Evian. Podívejte se na řadu dalších příkladů v článku věnovanému kampani Baby & Me.

 

Volkswagen  - The Force

 

Nike - Winner Stays

Nike umí dlouhodobě dělat ty nejlepší fotbalové reklamy a Winner Stays z posledního šampionátu je toho zářným příkladem. I ty z předchozích mistrovství světa, ale stojí za vaši pozornost. Zhldénout je můžete v článku Cesta časem: Reklamy Nike spojené s fotbalovým MS za posledních 20 let.


Vybrali jste si svého favorita? Hlasujte pro něj na 10YearsofYouTubeAds.com.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: