Facebook Messenger zavádí skupinové telefonáty až pro 50 uživatelů

27. 4. 2016 | Jakub Hort
Skype i Google Hangouts dostávají vážnou konkurenci. Facebook Messenger umožní skupinové telefonáty až pro 50 účastníků najednou.

Facebook Messenger se v počtu aktivních uživatelů blíží zajímavé metě. Během posledních 3 měsíců vzrostl jejich počet z 800 miliónů na 900 milionů. V sídle Facebooku už pomalu mohou pomalu objednávat  šampaňské, protože se z Messengeru stává jeden z jejich nejúspěšnějších produktů. K udržení růstu a zachování stávajících uživatelů musí Facebook neustále přidávat nové nástroje a vychytávky a jednou z nich se čerstvě stávají skupinové telefonáty.

Na jedné straně stojí zábavné minihry jako basketbal nebo šachy. Na straně druhé jsou hrátky s umělou inteligencí a implementace umělých botů, které Facebook nedávno představil na konferenci F8. Nyní sociální síť Marka Zuckerberga ohlásila další novinku, která dokazuje, že v zájmu Messengeru je co nejvíce nahradit jiné mobilní aplikace.
Ohlášenou novinkou jsou skupinové telefonáty. Díky nim bude každý uživatel schopný hovořit až s 50 přáteli najednou. Tento nástroj už by měli mít k dispozici všichni uživatelé operačních systému iOS a Android. Stačí otevřít již aktivní skupinový chat a nalézt ikonu telefonu. Samozřejmě můžete přidat i další účastníky. Je však důležité zdůraznit, že se prozatím jedná opravdu pouze o telefonáty. Videorozhovory jsou stále možné pouze mezi dvěma uživateli.

Se skupinovými telefonáty se Facebook Messenger stává mnohem užitečnější aplikací. Kvalit Google Hangouts nebo Skype však ještě nedosahuje, nicméně se jim začíná přibližovat. Skupinové video chaty na sebe jistě nenechají dlouho čekat a je otázkou, zda uživatelé budou mít v budoucnu důvod využívat jiné aplikace než Facebook a jeho Messenger.

Zdroj: SocialMediaToday

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.