Facebook omezí příspěvky, které prezentují zázračné možnosti léčby

18. 7. 2019 | Milada Zemanová
Pilulky na hubnutí se zaručeným účinkem, zázračné léky rakoviny. To je jen malá ukázka příspěvků, kterými se hemží Facebook, a které reálně ohrožují lidské zdraví. Nové úpravy algoritmu však budou tento typ obsahu penalizovat.

Dle průzkumu od Wall Street Journal jsou Facebook i YouTube plné tvrzení, které mohou mít škodlivý dopad na lidské zdraví. Mezi nimi například příspěvky věnované alternativní léčbě rakoviny. A právě takovému obsahu chce Facebook učinit přítrž.

Wall Street Journal mimo jiné upozornil, že dezinformace se objevovaly i coby reklamy u videí a Stránek schválených léčebných přípravků.

V reakci na tato zjištění Facebook uvedl, že již minulý měsíc zapracoval dvě změny do svých algoritmů. Ty mají odhalit právě zveličené a senzační tvrzení, která se snaží prodávat produkty či služby spojené se zdravotní péčí. Konkrétně sleduje tedy 2 oblasti:

● vyhodnocuje, zda je příspěvek zavádějící nebo přehnaný (například prezentuje zázračný lék)

● hodnotí, jestli příspěvek prodává produkt či službu na základě lékařských tvrzení (například pilulky na hubnutí)

Zmíněný algoritmus funguje obdobně jako při identifikaci obsahu s nízkou kvalitou. Rozpozná určité fráze a následně je ukazuje na nižších pozicích ve feedu.

Jak takový příspěvkek, který by se měl dle našeho odhadu dočkat penalizace, vypadá například v českém prostředí, se můžete podívat níže.

Zdroje: Facebook, AdAge, Wall Street Journal

Kam dál?

Toto není poprvé, kdy se Facebook rozhodl realizovat kroky proti dezinformacím ve zdravotnictví. V březnu tohoto roku se například postavil proti antivakcinačnímu hnutí.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.