Mobilní aplikace láká k prezidentským volbám

12. 12. 2012 | Petr Michl
Účast při volbách nového českého prezidenta se snaží podpořit i mobilní aplikace Prezident 2013. Její ambicí je shromažďovat relevantní informace související s volbou,

Zajímavým doplněním přehledu o předvolebním boji v rámci prezidentského klání je mobilní aplikace Prezident 2013. Její ambicí je přilákat k prezidentským volbám, které se uskuteční 11. a 12. ledna 2013, více lidí skrze mobilní kanál poskytující relevantní informace. Aplikace vyvinutá brněnskou společností Mautilus je určená pro chytré telefony s operačním systémem Android a pro telefony iPhone.

Aplikace Prezident 2013 si klade za cíl shromáždit všechny relevantní informace o prezidentských volbách a zároveň odfiltrovat související, ale nepodstatné zprávy. Výsledkem má být rychlý přehled o stávající situaci na kolbišti o prezidentský post. Tyto informace však nemají ovlivnit voliče, aby hlasovali pro určitého kandidáta.

 

Nikoho nepřekvapí, že letos mobilní aplikace doprovázely i prezidentskou kampaň v USA.
Aplikací fungující jako stream událostí z obou táborů byla Campaign 2012. „Obama for America“ sloužila především jako pomocník zarytým podporovatelům pozdějšího vítěze. Pomáhala nalézt místní akce dobrovolníků a poskytovala informace právě pro ty, co chtěli k dílu přidat více než hlas. Navíc umožňovala intuitivní sdílení informací na Facebook či Twitter, a tak zvyšovala výskyt konverzací o Obamovi na sociálních sítích. Za zmínku stojí jistě i funkční tlačítko Daruj (Donate).

 

Aplikace protikandidáta Mitta Romneyho, Mitt’s VP, byla oproti tomu chudá. Benefitem pro jeho uživatele bylo to, že se jako první dozvěděli jím oznámeného kandidáta na viceprezidenta.

Aplikaci Prezident 2013 stahujte zde: Android, iPhone


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: