V čem má Google+ nad Facebookem navrch?

29. 6. 2011 | SLoN
Součástí Google+ jsou také nové funkce, které Faceboku citelně chybí – skupinové videokonference i chat nebo záložka Témata.

S trochou nadsázky lze říci, že se dnes téměř vše točí kolem nově spuštěné sociální sítě společnosti Google. Sociální síť Google+ naleznete na stránce plus.google.com. Prozatím je pouze na pozvání, jak už je u nových služeb Googlu zvykem. Google v případě služby Google+ sází na stávající uživatele, kterých má více než Facebook a Twitter.

Novinka slouží pouze jako nadstavba pro stávající služby spojené s Google účtem, který mají i miliony uživatelů mobilních telefonů s operačním systémem Android. Mobilní aplikace Google+ je dostupná v Android Marketu, Google v brzké době nabídne i variantu pro iPhone a iPad.

Základní obrazovka služby Google+ nabízí podobné možnosti jako Facebook, ale systém fungování kombinuje možnosti Facebooku i Twitteru, tedy komunikaci s vybranými lidmi a zároveň veřejně dostupné publikování informací.

Google spojení obou možností dosáhl prostřednictvím kruhů (Circles) - skupin kontaktů řazených podle typu vztahu nebo společných zájmů. S každou skupinou lze komunikovat odděleně.

Součástí Google+ jsou také nové funkce, které Faceboku citelně chybí. Jde například o skupinový chat, skupinové videokonference nebo záložku Témata, která shromažďuje informace o vybraných tématech z různých zdrojů od sociálních sítí až po články v médiích.

Funkce Google+ budou navíc přístupné na stánkách všech hlavních služeb Google ve formě toolbaru – pruhu s tlačítky na horní hraně webových stránek.

Zkráceno z: www.tech.ihned.cz
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.