ASOS láká zákazníky k nákupu oblečení přes video

5. 11. 2012 | Bednářová Daniela
ASOS slibuje Best Night Ever. Při sledování videí se sexy modelkami lze rovnou zakoupit jejich oblečení.

Britská značka ASOS dominuje v seznamech řady módních blogerek jako jeden ze základních zdrojů jejich šatníku. Úspěšný online prodejce módy ASOS se umí dobře prezentovat. Mezi základní část jeho komunikace patří video obsah, který šíří přes sociální sítě, ale pracuje i s tradičními médii. ASOS začal vydávat vlastní časopis pod (nepřekvapivým) názvem ASOS. A jeho investice do content marketingu se vyplatily. Díky videoobsahu se firmě daří aktivně zapojit zákazníky, kterých mají po celém světě více jak pět milionů Videa, která pro své zákazníky připravují, totiž nemají jen propagovat jednotlivé modní kousky, ale jsou zaměřena i na tipy zákazníkům a lidské příběhy.

 

Na vánoční a novoroční kampaň Best Night Ever se ASOS spojil s kreativní firmou Future Collective a přinese video, u kterého lze produkty na obrazovce rovnou nakupovat. Součástí kampaně Best Night Ever jsou tři ženy a jejich styl, ze kterého si zákaznice ASOSu mohou vzít inspiraci. Něco o svých vybraných outfitech prozradí a dokonce nasdílí i hudbu, při které se chystají na párty. Jako první tvář se prezentuje supermodelka Charlotte Free, postupně k ní přibudou i britská zpěvačka Ellie Goulding a americká rapperka Azealia Banks.

 

 

Kromě videí je součástí kampaně i řada dalších akcí. Aktivita společnosti ASOS na sociálních sítích je inspirací pro ostatní firmy. Se zákazníky komunikuje přes Facebook (kde má přes 2 miliony fanoušků), Twitter, Instagram i Pinterest. V jedné části kampaně se mají zákaznice snažit napodobit pózy modelky, obrázky postovat na Instagram značky pod hashtagem #BestPoseEver a soutěžit tak o ceny. Podporovat ve sdílení obsahu šířeného ASOSem má i soutěž Pin to Win, která se odehrává na Pinterestu.
Pro módní značky je video obzvlášť dobrou formou interakce se zákazníky a ASOS je toho příkladem.


Redakce doporučuje: Chcete si prohlédnout další využití videa jako prodejního kanálu pro módu? Dříve něco podobného zkusily již značky Burberry a Topshop. Přečtěte se více v článku London Fashion Week přinese interaktivní livestream přehlídky - předváděné modely bude možné koupit okamžitě online.

 

Zdroje: www.brandchannel.com, www.guardian.com, www.emarketer.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: