Jak firmy slavily apríl?

2. 4. 2013 | Bednářová Daniela
Očichávání počítačů, sluchátka pro kočku, okurková Fidorka a zcela revoluční úplně stejný gmail přetřený namodro.

V pondělí 1. dubna nebylo jen Velikonoční pondělí, ale také apríl. Venku se koulovali koledníci a na sociálních sítích se to hemžilo aprílovými žertíky, kterými bavily firmy své fanoušky. Některé žertíky stojí za to zopakovat, co kdyby vám nějaké unikly.

 

YouTube po osmi letech končí soutěž o nejlepší video

Video portál YouTube oznámil, že o půlnoci prvního dubna přestane přijímat nová videa, která se účastnila jejich osm let probíhající soutěže. Všechna videa na YouTube měla být do půlnoci smazána a v roce 2023 se následně vyhlásí vítěz.

 

Pořádně se do aprílového šprýmování opřel i samotný Google. Jeho zásoba žertovných zpráv se včera zdála nekonečná.  

 

Google mapa k pokladu

U Google Maps odhalili speciální nastavení pro hledání pokladů. A jako pravá mapa k pokladu, i tahle od Googlu odhalovala svoje tajemství jen za určitých podmínek - když na ni svítí denní světlo nebo když je vystavena vyšší teplotě.

 

Google Nose

To ale nebylo všechno, co takhle vyhledávat na základě čichu? Google představil Google Nose v beta verzi, který by mohl být snadným způsobem, jak si v práci jediným kliknutím přivonět k růžím. Lidé očichávající svoje notebooky a tablety nás ale ještě nějakou dobu nečekají.

 

Modrý Gmail

Nápad s modrým gmailem by ale byl proveditelný mnohem snáze. Jak jinak upravit email pro 21. století, než ho kompletně přebarvit namodro? Dokonce i kurzíva je modrá!

 

Vimeo vsadilo na kočičí videa

Portál Vimeo odhalil také svoji pravou podstatu, přejmenoval se na Vimeow a odkázal tak na trvalou oblibu a jistou budoucnost, která se ukrývá ve video záznamech s kočkami.

 

Sony Animalia

Kočky se na apríla zalíbily i firmě Sony, která oznámila, že pro ně vyrobila speciální sluchátka. Ale ani další mazlíčci nepřišli úplně zkrátka. V nabídce řady Sony Animalia je i psí televize a repro bedny pro křečky.

 

 

Skype ve Vesmíru 

Program Skype se rozhodnul reagovat na rozvoj astronautiky mezi lidmi a představil možnost skypovat do vesmíru. Mezi speciální funkce programu patří například automatická rotace videa.

 

Lákavé pochutiny

Stranou se ale nedržely ani výrobci něčeho k snědku. Některé příchutě možná firmy v budoucnu opravdu vyzkouší.

Ochutnali byste Fidorku s příchutí kyselých okurek?

 

A co třeba Tic Tac s příchutí Pizza, nebo brokolicové mléko Nesquik?

Zdroje: www.mashable.com, www.brandchannel.com

  

 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: