Moc pracujete a málo pijete - Ultimat Vodka dělá pracujícím lidem audit jejich sociálního života

18. 9. 2012 | Bednářová Daniela
Na psaní o alkoholu se prohibice zatím nevztahuje. Ultimat Vodka vyhodnocuje sociální život uživatelů Facebooku.

V dobách, kdy naši zemi sužuje prohibice, je informování o reklamních aktivitách firem prodávajících alkohol trochu jako sypaní soli do otevřených ran. Dále může číst jen ten, kdo má doma dostatečné zásoby.

Výrobce alkoholických nápojů Patron Spirits se ve své kampani na Ultimat Vodku zaměřil na businessmany a jiné kancelářské krysy, které trpí workoholismem. S využitím dvou základních marketingových prostředků - videa a sociálních médií - se firma snažila přimět tuto cílovou skupinu k tomu, aby ohodnotila vyváženost svého života. Poměr mezi časem stráveným v práci a časem věnovaným relaxaci a zábavě je totiž u skupiny osob s bílými límečky značně disproporcionální. Vyváženost v životě má navíc odkazovat k vyvážené chuti Ultimat Vodky.

Jedním z cílů celé kampaně bylo zvýšit povědomí o značce. Tím pádem bylo logické využití sociálních sítí, které umožňují sdílení a rychlé a snadné rozšiřování mezi další uživatele. Prvním krokem pro Ultimat Vodku bylo vytvořit video s virálním potenciálem. A to se povedlo.

 

Video s businessmanem, který se pohybuje jako umývač oken s lešením po amerických mrakodrapech a zve jiné pracanty na panáka, vidělo během prvních dvou týdnů přes dva miliony lidí. Na Facebooku pak vytvořila společnost prodávající Ultimat Vodku speciální aplikaci, která hodnotí sociální život uživatelů - Social Life Audit. Na základě sdíleného obsahu - například checkinů, ale hlavně fotografií, počtu lidí, se kterými se fotíte a třeba i podle toho, jestli se na fotce usmíváte, hodnotí aplikace váš sociální život. Uživatelé mohou jednotlivá čísla porovnávat s přáteli a hlavně se zamyslet nad tím, jestli přeci jen až příliš času netráví v práci. Aplikaci použilo přes půl milionu lidí a jedinci v průměru zkoumali svoje výsledkové tabulky více jak 4 minuty.

Facebook a kanceláře ale nebyly jediným místem, kde se Ultimat Vodka snažila oslovit svoje zákazníky. Počíhala si na ně i na stránkách finančních serverů a dokonce v konkrétní době - o víkendových večerech, kdy by se měli bavit. Bannery byly specifikované podle toho, kdy a co uživatelé četli. Více jak 5 milionů lidí tak bylo upozorněno na to, že to s prací trochu přehání.

 

Kampaň Ultimat Vodky splnila svůj cíl, dostala se lidem do povědomí - počet fanoušků se zvedl v posledním čtvrtletí o 270 %.

Zdroj: www.emarketer.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: