Mobilní aplikace na vzestupu. Dle Gartner letos zaznamenají dvojnásobný růst

12. 9. 2012 | Petr Michl
Počet stažených mobilních aplikací se má v porovnání s rokem 2011 letos zdvojnásobit.

Uživatelé mobilních zařízení stáhnou tento rok 45 miliard aplikací, tedy téměř dvakrát tolik než v minulém roce. Tak zní odhad analytické společnosti Gartner, který značí, jak výrazně se hlad po aplikacích zvětšuje.

 

Trhu aplikací dominují tři společnosti: Apple, Google a Microsoft. První dvě zastupují dvě nejpopulárnější mobilní platformy a také obchody s mobilními aplikacemi. Nejvíce by tento rok mělo být staženo aplikací pro iOS. Obchod s aplikacemi Applu by měl zaznamenat 21 milionů stažení. Takové číslo by představovalo nárůst 74 procent oproti předchozímu roku. Gartner ovšem předpovídá, že zmíněná trojice společností bude muset v budoucnu čím dál více soupeřit i s aplikacemi Amazonu a Facebooku.

Ředitelka výzkumu společnosti Gartner, Sandy Shan, tento odhad osvětlila portálu Mashable: „Amazon působí na zákazníky svou silnou značkou, globální působností a dobrým výběrem vysoce kvalitního obsahu. App Center s aplikacemi pro desktopové počítače i mobilní zařízení, které nedávno spustil Facebook, se stane významným soupeřem už jen díky síle značky a její vedoucí pozici v oblasti sociálních sítí a her.“ Lze dodat, že zvyšující podpora Facebooku je čím dál viditelnější. V posledních dnech propaguje App Center například na své přihlašovací stránce.

Jaký bude stav za 4 roky? Gartner odhaduje, že v roce 2016 bude staženo 300 miliard aplikací, více než desetkrát více, než tomu bylo loni. Hlad po aplikacích tak bude výrazně růst, ale procento těch placených by se mělo v celkovém objemu snižovat. V tomto roce bude 11 procent ze stažených aplikací placených, 87,5 procent z nich by přitom mělo stát méně než 2 dolary a 99 centů. Přes relativní láci placených aplikací by měl jejich podíl klesnout poměrně výrazně – v roce 2016 by měl činit pouze 7 procent.

Zdroj: www.mashable.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: